• 23máj
      • Exkurzia v Ecorecu

Dňa 3.5.2019 navštívili naši druháci v rámci projektu „Kruh cirkulárnej ekonomiky“ prevádzku  Ecorec v Pezinku.  Prevádzka odoberá nerecyklovateľný odpad z dotrieďovacích liniek, dotriedený komunálny odpad, veľkokapacitný odpad z domácností, textil  a pod.  Hlavným cieľom ich činnosti je úprava odpadu a jeho ekologické spracovanie na odpadové palivá, ktoré sa ďalej energeticky zhodnocujú v cementárenskom priemysle.

Pre našich študentov bol pripravený zaujímavý program, prednáška spojená s premietaním dokumentu, krátkym kvízom a množstvom zodpovedaných otázok. Zamestnanci nás previedli celou prevádzkou aj s podrobným výkladom. Exkurzia bola veľmi zaujímavá a prínosná.

• 02máj
      • Exkurzia v Smoleniciach

V rámci predmetu "Podnikanie vo vidieckom cestovnom ruchu" žiaci III. B, odbor manažment regionálneho cestovného ruchu, navštívili včeliu farmu Včelco, s.r.o., v Smoleniciach. Dozvedeli sa o podnikaní v teto oblasti, pozreli si výrobnú prevádzku, vypočuli si prednášku o výrobe produktov z medu a mali možnosť ochutnať niektoré produkty z medu. Exkurzia bola veľmi zaujímavá, len škoda, že nevyšlo počasie. "Chýbalo slniečko žiakom i včielkam." :-)