• 28mar
      • Ocenenie pre našu pani zástupkyňu

Bratislavský samosprávny kraj odovzdal pri príležitosti dnešného Dňa učiteľov pedagogickým zamestnancom škôl a školských zariadení ocenenie za ich prácu. Výberová komisia vybrala spomedzi 48 nominovaných dvadsiatku pedagógov.

Medzi ocenenými je aj naša pani zástupkyňa Ing. Dana Navarová, ktorá pôsobí na škole od jej založenia, a to ako učiteľka a opakovane aj ako zástupkyňa riaditeľky školy. Získala tak čestné uznanie za mimoriadny prínos v oblasti výchovy a vzdelávania. Pod jej pedagogickým vedením odborne a ľudsky vyrástli stovky žiakov.

V mene všetkých zamestnancov, rodičov, žiakov i absolventov školy jej blahoželáme k oceneniu a prajeme ešte veľa síl do ďalšej práce.

Zdroj foto: bratislavskykraj.sk

• 27mar
      • Dvojnásobný úspech cvičnej firmy

Naša cvičná firma Golden Gate, s. r. o., ktorá funguje pod vedením p. uč. Ing. Nemčekovej, reprezentovala našu školu na 13. kontraktačnom dni cvičných firiem v Šali. Za predmet svojho podnikania si zvolili realitnú kanceláriu.

Firmy mali možnosť obchodovať a prezentovať svoj produkt i marketingové materiály, ktoré v rámci predmetu cvičná firma - praktikum vytvorili. Popri tom sme sa zapojili aj do sprievodných súťažných kategórií.

V súťažnej kategórii "webová stránka cvičnej firmy" sme obsadili 2. miesto. Stránku CF vytvoril Sebastián Čižnár, pozrieť si ju môžete tu.

V súťažnej kategórii "leták" sme získali 3. miesto. Jeho autorkou je Karolína Jakabovičová.

Samozrejme, práca vo firme nie je len o individuálnych výstupoch - je to tímová spolupráca, preto pochvala a gratulácia patrí celému tímu cvičnej firmy 3.A.

Aj vyššie uvedené úspechy sú znakom toho, že naša škola sa usiluje rozvíjať podnikateľské zručnosti a spájať teóriu s praxou vo viacerých predmetoch. Jedným z takýchto predmetov je práve cvičná firma - praktikum, ktorý si žiaci môžu zvoliť ako voliteľný predmet v 3. a 4. ročníku.

Gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• 25mar
      • Výlet do Štrasburgu

Naša štvrtáčka Nina Hunčová sa pred pár dňami zúčastnila výletu do Štrasburgu, v rámci ktorého absolvovala aj prehliadku europarlamentu. Túto možnosť získala vďaka tomu, že sa zapojila do olympiády kritického myslenia. Slovenská debatná asociácia, ktorá súťaž organizuje, vyžrebovala spomedzi najúspešnejších riešiteľov školského kola dvoch žiakov zo Slovenska, ktorí získali túto výnimočnú 3-dňovú príležitosť a mohli tak spoznať, ako funguje jeden z najdôležitejších orgánov Európskej únie. Opäť sa ukázalo, že robiť niečo navyše, byť aktívny a zúčastňovať sa súťaží má zmysel.

• 22mar
      • Global Money Week

Vo štvrtok 21. 3. sme sa zapojili do Global Money Week, v rámci ktorého sme pripravili pre žiakov aktivity zamerané na rozvíjanie finančnej gramotnosti.

Žiaci 1.B v odbore obchodná akadémia si zahrali hru Finančná odysea. Je to spoločenská hra o práci s osobnými financiami a zvládaní životných rizík. Pomocou premyslenej stratégie investovania, úverov, zakladania firiem, prenájmu nehnuteľností si hráči vytvárajú pasívny príjem a zhodnocujú svoj majetok. Nakoniec sa oslobodia od dlhov a vytvoria si zázemie na bývanie so slušným pasívnym príjmom.

Žiaci 2. ročníka absolvovali workshop Finančná gramotnosť v kocke, ktorý viedol lektor Matej Hodas z OZ Tower Evolutions.

• 21mar
      • Vojna a mier v SND

Každoročne patrí 20. marec Svetovému dňu divadla pre deti a mládež. Práve pri tejto príležitosti navštívili vybraní žiaci 1. a 2. ročníka v sobotu 16. marca 2024 Slovenské národné divadlo, v ktorom si pozreli románovú adaptáciu Tolstého diela Vojna a mier, ktoré sa zaraďuje k svetovej klasike a stretávajú sa s ním aj žiaci na hodinách SJL. Trojhodinové predstavenie žiakom prinieslo silné herecké výkony a poznanie, že naše osudy sú prepojené s veľkými dejinami oveľa viac, než si niekedy myslíme.

• 19mar
    • 18mar
    • 15mar
      • Exkurzia do Volkswagenu

Tento týždeň v utorok absolvovali naši druháci v rámci odborného vzdelávania exkurziu do Volkswagenu v Bratislave. Takéto exkurzie sú v rámci odbornej prípravy pre našich žiakov veľmi dôležité a sú pre nich príležitosťou na to, aby reálne videli výrobný proces a upevnili si teoretické poznatky nadobudnuté v škole.

• 14mar
      • Návšteva Schaubmarovho mlyna

Dňa 12. marca 2024 sa 1.A trieda zúčastnila vzdelávacieho programu Rôzno-radosť v Schaubmarovom mlyne v Pezinku. Program bol zameraný na témy sociálnej inklúzie a prepojenie mlynárskej expozície a histórie Schaubmarovho mlyna s jej súčasným účelom.

Žiaci sa oboznámili s bohatou históriou tohto miesta, s osudmi mlynárskej komunity, ktorá tu kedysi žila, i so súčasným využitím tejto historickej usadlosti. V rámci workshopu sa zamýšľali nad pojmom komunita a formou vlastnej myšlienkovej mapy vytvorili obraz komunity, ktorej sú súčasťou.

• 10mar
      • Prezentiáda 2024

Posledný deň pred jarnými prázdninami patril v 1. ročníku Prezentiáde - súťaži pre žiakov ZŠ a SŠ na Slovensku a v Česku, ktorá rozvíja ich prezentačné a komunikačné schopnosti.

Súťaže sa zúčastnili tímy zložené z 2 - 3 členov, ktoré vystúpili s krátkou prezentáciou na vypísané témy. Tí najúspešnejší postúpili z nominačného kola do krajského, v ktorom sa odprezentujú spolu so svojimi rovnesníkmi z iných škôl.

Z oboch prváckych tried postupujú po 2 tímy. Z 1.A je to tím Tres (P. Košč - Š. Brtáň - M. Krak) a tím M&M (M. Moravec - V. Mužík). Z 1.B triedy je to tím Hviezdičky (T. Buriková - S. Cabadajová - V. Stachová) a tím MMD (M. Kolimár - M. Jokel - D. Tymoshenko).

Všetkým zúčastnením ďakujeme za účasť a reprezentáciu triedy.