• 25jún
        • MATEMATICKÝ KLOKAN

Najväčšia medzinárodná súťaž

Súťaž je určená pre žiakov základných a stredných škôl. Jej cieľom je propagovať a popularizovať matematiku medzi všetkými žiakmi, nielen medzi talentovanými.

Tradične má táto súťaž ohlas aj na našej škole, pretože umožňuje žiakom súťažnou formou porovnávať svoje logické myslenie a matematické zručnosti s rovesníkmi z iných škôl.

Úspešne bojovali aj tento rok viacerí naši študenti. Najlepším riešiteľom, a teda aj šampiónom školy, sa stal Matej Polák z 2.A triedy s percentilom 96,8 %. V rámci Slovenska sa umiestnil na  24.-30. mieste pri celkovom počte 34 011 súťažiacich.

Ďalšími úspešnými riešiteľmi boli Juraj Polák zo 4.A triedyAndrej Kakalík z 1.B triedy.

Všetkým blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.