• V našej škole rozvíjame podnikavosť, ekonomické myslenie a finančnú gramotnosť prostredníctvom vzdelávacích programov Junior Achievement Slovensko (ďalej ako JA Slovensko) už takmer 30 rokov.

Nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko nás za zapojenie do vzdelávacích programov a podporu žiakov a žiačok ocenila, na čo sme veľmi hrdí a vážime si to.

Samotná ponuka zážitkového vzdelávania prostredníctvom JA programov je na našej škole naozaj pestrá:

• zapájame študentov do reálneho podnikania prostredníctvom študentských fi riem v rámci programu Aplikovaná ekonómia;
        • umožňujeme prehlbovanie učiva prostredníctvom online Učebnice ekonómie a podnikania;
        • zlepšujeme fi nančnú gramotnosť v programe Viac ako peniaze;
        • venujeme priestor budovaniu morálnych kvalít budúcich podnikateľov v programe Etika v podnikaní;
        • v posledných troch rokoch sme do portfólia JA programov na našej škole pridali aj budovanie zručností pre trh práce budúcnosti cez program Zručnosti pre úspech.

Cieľom nášho snaženia a týchto aktivít sú úspešní mladí ľudia naštartovaní do života.