• Partnerstvo so školou v Blansku (Česká republika)

• Významným bodom počas našej 30-ročnej histórie bola aj partnerská spolupráca. Prvé kroky k družbe so školou v Blansku (Obchodní akademie a střední zdravotnická škola Blansko) sa uskutočnili v júni 2007. Po niekoľkých e-mailoch a telefonátoch boli pozvaní zástupcovia Obchodnej akadémie v Pezinku (riaditeľ PaedDr. František Hotový + niekoľko učiteľov a učiteliek) do Blanska, ktorí sa s vedením školy dohodli na ďalších krokoch.

V októbri 2007 sa vedenie našej školy a niekoľko našich učiteľov a učiteliek zúčastnili osláv 70. výročia založenia OA a SZdŠ Blansko. Nasledovala návšteva zástupcov Blanska v Pezinku, kde sa naznačila konkrétna predstava stretávania žiakov a žiačok, ale aj pedagogického zboru oboch škôl.

Ako najvhodnejší začiatok družobných stykov sme vybrali športové stretnutia študentov, ku ktorým postupne pribúdali vedomostné súťaže, turistika, spoznávanie Pezinka a Blanska, ale aj ich blízkeho okolia, účasť na tradičných podujatiach nášho mesta, ako aj spoznávanie jaskýň v okolí Blanska.

Prvé stretnutie študentov sa uskutočnilo 17. 10. 2007 v Blansku a počas neho sa odohral minifutbal chlapcov a dievčat a volejbal dievčat. Zároveň žiaci a žiačky absolvovali prehliadku Kateřinské jeskyne v Moravskom krase.

Druhé stretnutie sa odohralo 29. 4. 2008 v Pezinku. Opäť sa konali športové podujatia (volejbal dievčat, minifutbal dievčat a chlapcov) a žiaci a žiačky z Českej republiky navštívili Schaubmarov mlyn v Pezinku a absolvovali prehliadku nášho mesta.

Tretie a štvrté stretnutie v roku 2009 a 2010 bolo zamerané na stretnutie učiteľov a učiteliek oboch škôl a na vzájomnú výmenu skúseností.

Piate stretnutie sa konalo 27. – 29. 4. 2011 v Pezinku. Obe družstvá sa zúčastnili vedomostného kvízu, ktorý bol zameraný na Európsku úniu, geografiu a dejiny, ale aj na vedomosti z anglického jazyka. Pripravená bola aj súťaž Business Master a turnaj v stolnom tenise. Počas trojdňovej návštevy sa konala tiež prehliadka mesta Modra, ktorou návštevníkov a návštevníčky z Blanska sprevádzali naše študentky z odboru manažment regionálneho cestovného ruchu. Spomínané družobné stretnutia s partnerskou školou obohatili obe strany. Žiaci a žiačky nadviazali nové priateľstvá, tlmočili zo slovenčiny do češtiny a naopak, zažili veľa zábavy a príjemných chvíľ. Spomedzi ďalších aktivít, ktoré sa v rámci partnerskej spolupráce uskutočnili, možno spomenúť prehliadku hradu Červený Kameň, výstup na rozhľadňu Veľká Homola, ale aj návštevu jaskýň v okolí Blanska.

Posledné stretnutie študentov sa uskutočnilo dňa 27. 9. 2018 v Blansku. Žiaci a žiačky ho opäť využili na športové aktivity (volejbal dievčat, florbal chlapcov a dievčat) a absolvovali prehliadku Sloupsko- šošuvskej jaskyne. Žiaľ, toto stretnutie bolo z finančných dôvodov posledné. Koordinátori vzájomných stretnutí boli za Blansko PaedDr. Roman Gregor a za našu školu RNDr. Marta Kubíčková.