• Tlačivo na stiahnutie

Ako poukázať 2% Rodičovskému združeniu pri OAPK?

Ak ste zamestnanec:

1. Do 15. februára požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
        2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo: Potvrdenie o zaplatení dane.
        3. Vyplňte tlačivo a spolu s potvrdením o zaplatení dane, ktoré daňovníkovi vydá zamestnávateľ na príslušnom tlačive, ho do 31. marca 2021 odneste buď do školy alebo na daňový úrad
        4. Z tohto potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a z nej vypočítať 2%. Táto suma však musí byť minimálne 3 €. Ak chce dobrovoľník poukázať 3% z dane, musí získať potvrdenie o tom, že v uplynulom roku odpracoval dobrovoľnícky minimálne 40 hodín.

Ak ste fyzická osoba - typ A:

Postup krokov pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie:

1. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka - minimálne  3,32 € pre prijímateľa.
        2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete uviesť  do daňového priznania sú oddiele VIII. na strane 4.
        3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (do 31. marca) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
        4. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumu, ktorú ste poukázali, v prospech Vami vybraného prijímateľa.

Ak ste fyzická osoba - typ B:

Postup krokov pre fyzické osoby, ktoré si samé podávajú daňové priznanie:

1. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka - minimálne  3,32 € pre prijímateľa
        2. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech prijímateľa. Údaje, ktoré potrebujete uviesť do daňového priznania sú v oddiele XII.
        3. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (do 31.marca) na Váš daňový úrad (podľa Vášho bydliska) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Ak ste právnická osoba:

Postup krokov na poukázanie 2% pre právnické osoby:

1. Vyberte si prijímateľa, alebo prijímateľov zo Zoznamu prijímateľov 2%. Právnické osoby môžu poukázať 2% z dane aj viacerým prijímateľom, minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8,30 €.
        2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako 2%, musí však byť splnená podmienka minimálne 8,30 € na jedného prijímateľa.
        3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 3 prijímateľov. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Názov:

Rodičovské združenie pri OAPK

Forma:

Občianske združenie

IČO:

52783235

SID:

Ulica:

Myslenická 1

Mesto:

Pezinok

PSČ:

90201

1. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.
        2. Daňový úrad po kontrole údajov a splnení všetkých podmienok má zákonnú lehotu 90 dní na to, aby previedol sumy, ktoré ste poukázali, v prospech Vami vybraných prijímateľov.