• 01feb
        • Olympiáda zo SJL - krajské kolo

Po úspešnom školskom kole sa dnes Nina Hunčová (4.A) a Šimon Brtáň (1.A) zúčastnili krajského kola v olympiáde zo slovenského jazyka a literatúry, v ktorej sa stretlo niekoľko desiatok žiakov. Súťaž sa konala v CVČ Klokan v Bratislave - Dúbravke. Prešli písomným testom, transformáciou textu na iný žáner a Nina vo svojej kategórii A sa zúčastnila aj ústnej časti, v rámci ktorej predniesla agitačný prejav. A hoci dnes nepostúpili do celoslovenského kola, získali ďalšiu cennú skúsenosť. Obom ďakujeme za reprezentáciu školy a držíme palce v ďalšom štúdiu.

• 25jan
    • 24jan
    • 15jan
        • Ekonomická olympiáda - školské kolo

Od 4. do 15. 12. 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Ekonomickej olympiády, ktorého sa zúčastnilo 28 žiakov. Je to celoslovenská súťaž v znalostiach z ekonómie a financií, ktorá je určená študentom stredných škôl. Úspešnými riešiteľmi školského kola sa stali Viktória Šalingová (3.A), Anton Dubský (3.B), Dominik Šaradín (3.B) a Simona Schmidtová (4.A). Ďakujeme všetkým súťažiacim za účasť, úspešným riešiteľom gratulujeme a držíme palce v krajskom kole.

• 28dec
    • 23dec
        • Vianočné prianie

Všetkým našim súčasným i bývalým zamestnancom, rodičom, žiakom i spolupracujúcim partnerom prajeme pokojné prežitie vianočných sviatkov. Prežite ich v zdraví a radosti, buďte obklopení ľuďmi, ktorých máte radi. Nech Vám nový rok 2024 upevní zdravie a prinesie spokojnosť so všetkým, čo robíte.

Kolektív OAPK

• 22dec
        • Vianočná výzdoba tried - vyhodnotenie

Posledný školský deň v tomto kalendárnom roku patril vianočným posedeniam v triede s triednymi učiteľmi a vyhodnoteniu vianočnej výzdoby v triedach. Počas niekoľkých dní ich porota bodovala a sledovala nielen nápaditosť vianočných dekorácií, ale aj poriadok a celkový vzhľad učební. Na 3. mieste skončila 1.B, strieborné 2. miesto bolo udelené 3.B triede a tú najkrajšiu výzdobu mala 4.A trieda. Víťazi si odniesli sladké odmeny. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí prispeli k zútulneniu tried a vytvoreniu tej pravej vianočnej atmosféry.

• 21dec
        • Projekt "Otvor srdce, daruj knihu"

V tomto predvianočnom čase sme v spolupráci s nadáciou REVIA mohli obdarovať knihou niektorých našich žiakov v rámci projektu "Otvor srdce, daruj knihu". Ide už o 15. ročník tohto projektu a darčeky tak môžu urobiť radosť žiakom v malokarpatskom regióne. Knihy darujú "knižní škriatkovia" s dobrým srdcom, ktorým záleží na iných a chcú aj takto šíriť dobro v predvianočnom čase. V mene našich žiakov ďakujeme Nadácii REVIA.

• 20dec
        • Olympiáda zo SJL - školské kolo

Vo štvrtok 14. 12. 2023 sa 7 našich žiakov zapojilo do školského kola Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. V prvom kole absolvovali online test, ktorý trval 35 minút. Žiaci sa stretli s úlohami zameranými najmä na čítanie s porozumením. V ďalšom kole sa dvaja žiaci z každej kategórie popasovali s tvorbou textu a následne odprezentovali svoje práce so snahou o dodržanie zásad správneho rečníckeho prejavu.  V kategórii A získala 1. miesto žiačka 4.A triedy Nina Hunčová a v kategórii B ho získal žiak 1.A Šimon Brtáň. Obom srdečne gratulujeme a držíme palce v ďalšom kole.

• 19dec
      • Vločka nádeje - charitatívna akcia

Každoročne sa v období pred Vianocami koná na našej škole charitatívna akcia Vločka nádeje, ktorú organizujú tretiaci v spolupráci so školským parlamentom. Ich úlohou je pripraviť vianočné sladké pečivo, medovníky, chutný vianočný punč či iné remeselné drobné výrobky, ktoré si môžu kúpiť všetci žiaci i zamestnanci školy. Celý výťažok z predaja putuje vždy konkrétnemu človeku alebo rodine, ktorá to potrebuje.

Tento rok sme sa rozhodli cez organizáciu Dobrý anjel podporiť 19-ročného Kamila z okolia Pezinka, ktorý trpí ťažkým ochorením. Je rovesníkom našich žiakov a jeho život nie je ľahký. Rehabilitácie, liečba i terapie stoja veľa peňazí. Vďaka dobrým ľuďom v našej škole môžeme Kamila podporiť sumou 535 eur. Sme radi, že sme aj touto akciou mohli aspoň trochu pomôcť v neľahkej životnej situácii konkrétnej rodine. Organizátrom i Vám všetkým, ktorí ste sa rozhodli prispieť, ďakujeme.