• Naši a úspešní #2 (súrodenci Tománkovci): Na jude nás baví, že nie je stereotypné
     • Naši a úspešní #2 (súrodenci Tománkovci): Na jude nás baví, že nie je stereotypné

     • Patrícia Tománková (I.B) a Jozef Tománek (II.B) sa judu venujú od detských čias. V ich rodine má tento šport svoju históriu a na konte majú už viacero mimoriadných úspechov. O tom, čo ich na tomto náročnom športe baví, ako vyzerá sústredenie v Japonsku, ale aj o ich voľnom čase a tréningoch sa s nimi rozprával Dominik Šaradín (II.B).
     • Exkurzia vo Viedni

     • Po dvoch rokoch opäť vianočná Viedeň

      Po dvojročnej "pandemickej" prestávke sme sa 6. decembra 2022 zúčastnili jazykovej exkurzie vo Viedni. Žiaci mali možnosť osviežiť si poznatky z histórie Rakúska-Uhorska, zo života Márie Terézie, Franza Josepha a Sisi, ako aj prezrieť si najznámejšie pamätihodnosti Viedne - Nationalbibliothek, Graben, Stephansdom, Hofburg, Rathaus, Parlament a iné. Taktiež si mohli vyskúšať svoje jazykové znalosti v nemčine alebo angličtine. Popri spoznávaní významných miest sme mohli ochutnať aj typické špeciality na známych viedenských vianočných trhoch pri Stephansdome, na Maria Theresia Platz a pred viedenskou radnicou.

      Mgr. Monika Nemcová

     • Máme novú čitáreň

     • Vďaka našej ochotnej pani učiteľke Janke máme v priestoroch našej školy zriadenú parádnu novú čitáreň pre žiakov a pre podporu ich čitateľskej gramotnosti nielen v slovenčine, ale aj v angličtine. Na slávnostnom otvorení to vyzeralo nádejne. Vítaný je každý žiak počas obednej prestávky. Knižky sú určené výlučne k čítaniu v čitárni, niektoré aj k zapožičaniu. Pani učiteľka Janka sa poteší každej návšteve a každému čitateľovi. Vítame Vás, milí naši žiaci! Welcome to the reading room!

     • Začíname! :-)

     • 5. 9. 2022 od 8.00 do cca 10.00 h

      Tešíme sa na Vás!

      Prosíme žiakov prvých ročníkov, aby pri nástupe do školy odovzdali vyhlásenie o bezpríznakovosti neplnoletého žiaka podpísané zákonným zástupcom: Vyhlásenie o bezpríznakovosti 9/2022

      Vyššie ročníky na tento účel môžu použiť EduPage, tak ako minulý rok.

     • Prvý apríl

     • Do fotogalérie bol pridaný nový album Prvý apríl.

      Prvoaprílová súťaž v troch kategóriách: 1/ Gender switch dresscode (baby oblečené za chalanov a chalani za baby) 2/ Vlastné veci prines inak, len nie v školskej taške! 3/ Prezleč sa za celebritu! Ďakujeme nášmu Samostatnému aktívnemu tímu z II.A v zložení: Bibianka, Laurika, Ninka a Simonka. Ste bombové manažérky!

    • Naši a úspešní #1 (Karin Gilanová): Od hry s vlasmi po prácu, ktorá je záľubou - aj to je braiding
     • Naši a úspešní #1 (Karin Gilanová): Od hry s vlasmi po prácu, ktorá je záľubou - aj to je braiding

     • Karin Gilanová (4.B) sa venuje braidingu, čo je česanie vlasov do dlhodobých účesov. Na to, aby ste sa braidingu venovali a zarábali, nepotrebujete školenie, no vyškolení braideri odvedú lepšiu prácu a môžu si pýtať aj väčšiu čiastku peňazí. V roku 2021 sa braiding stal svetovým trendom. Je vo svete veľmi žiadaný a predpokladá sa, že v roku 2022 jeho popularita porastie.
     • NOVINKA VO VYUČOVANÍ

     • Manažment v anglickom jazyku

      Obchodná akadémia bude učiť jeden predmet v angličtine

       

      Obchodná akadémia v Pezinku má pre deviatakov pripravenú novinku vo vyučovaní. Je ňou predmet manažment v anglickom jazyku, ktorý sa bude vyučovať od druhého ročníka. Je to žiadaná zmena, vychádzajúca z potrieb absolventov školy a z dopytu rodičov.

      Angličtina je dnes už nesporne dominujúca podmienka na trhu práce, a pre potreby manažmentu obzvlášť. Nielen budúci manažéri a ekonómovia, ale aj pracovníci cestovných kancelárií či v administratíve sa pri svojej práci s anglickými pojmami stretávajú. Obchodná akadémia v Pezinku mala vždy pripravených absolventov pre prax, a tak nechce ani jazykovú prípravu zanedbať. Vstup do Európskej únie umiestnil schopnosť vyjadrovať sa v cudzom jazyku a chápať anglické odborné pojmy na prvé priečky podmienok pripraveného absolventa.

      Ako to bude na Obchodke fungovať? Veľmi zaujímavo! Teoretická časť manažmentu sa pre dôkladné pochopenie problematiky bude vyučovať v slovenskom jazyku a všetky praktické prípady, kde manažment nutne potrebuje zvládnuť komunikáciu, tvorivosť či tímovosť, zastreší „management“ bez výnimiek, so skúsenou manažérkou a jazykárkou – novou pani učiteľkou.  

      „Chcela by som, aby sa deti nemuseli učiť veľa teórie, no napriek tomu, aby sa veľa naučili,“ hovorí Mgr. Jana Hladká. „Budem sa snažiť o to, aby sa deti na hodinách anglického manažmentu cítili príjemne, aby sa nebáli povedať názor, vyjadriť nadšenie či prekvapiť tvorivosťou.“

      Pani učiteľke želáme veľa dobrých žiakov a všetkým budúcim deviatakom držíme palce pri výbere tej správnej strednej školy, ktorá ich bude ovplyvňovať celý život.

    • Pani riaditeľka Krejčiová: Chystáme zmeny v obsahu učiva, pribudne odborný predmet v angličtine (rozhovor)
     • Pani riaditeľka Krejčiová: Chystáme zmeny v obsahu učiva, pribudne odborný predmet v angličtine (rozhovor)

     • S novým školským rokom sa udeje veľa zmien a uskutoční sa mnoho projektov a udalostí. Preto sme oslovili našu pani riaditeľku Ing. Natáliu Krejčiovú. Prezradí nám niečo viac o jej plánoch na tento školský rok. Dozvieme sa, ako do jej práce zasiahla pandémia koronavírusu a v neposlednom rade sa zameriame na tému, ktorá bude zaujímať najmä našich najmladších žiakov - lyžiarsky výcvik a iné neuskutočnené podujatia.
    • Zo zápisnika žiaka #1: Neviem byť sám (úvaha)
     • Zo zápisnika žiaka #1: Neviem byť sám (úvaha)

     • Žiacky zošit z hodín slovenčiny niekedy ukýva hodnotné myšlienky a bola by škoda, keby sme sa s nimi nepodelili. Na blogu vám pod heslom Zo zápisnika žiaka budeme postupne prinášať inšpiratívne texty, ktoré vznikli v rámci slohových cvičení na hodinách slovenčiny. Erik Ženiš zo 4.A sa zamyslel nad témou priateľstva a jeho potreby v živote.
     • Nástup do školy

     • Vážení rodičia, milí žiaci,

       

      otvorenie školského roka bude vo štvrtok, 2. septembra 2021, o 8:00 hod s trvaním približne do 9.30 hod. Prosíme Vás o dodržiavanie platných hygienicko-epidemiologických opatrení (Ruky-Odstup-Rúško).

      Z preventívnych dôvodov Vás ešte pred nástupom do školy prosíme o odovzdanie Písomného vyhlásenia o bezpríznakovosti, ktoré sa nachádza vo Vašom konte EduPage (Modul Žiadosti/Vyhlásenia). Za neplnoletého žiaka vyhlásenie poskytuje zákonný zástupca, plnoletý žiak ho poskytuje sám za seba.

       

      Tešíme sa na Vás

      Vedenie školy

     • MATEMATICKÝ KLOKAN

     • Najväčšia medzinárodná súťaž

      Súťaž je určená pre žiakov základných a stredných škôl. Jej cieľom je propagovať a popularizovať matematiku medzi všetkými žiakmi, nielen medzi talentovanými.

      Tradične má táto súťaž ohlas aj na našej škole, pretože umožňuje žiakom súťažnou formou porovnávať svoje logické myslenie a matematické zručnosti s rovesníkmi z iných škôl.

      Úspešne bojovali aj tento rok viacerí naši študenti. Najlepším riešiteľom, a teda aj šampiónom školy, sa stal Matej Polák z 2.A triedy s percentilom 96,8 %. V rámci Slovenska sa umiestnil na  24.-30. mieste pri celkovom počte 34 011 súťažiacich.

      Ďalšími úspešnými riešiteľmi boli Juraj Polák zo 4.A triedyAndrej Kakalík z 1.B triedy.

      Všetkým blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

     • Prijímacie konanie na nenaplnený počet miest (2. kolo)

     • Riaditeľka Obchodnej akadémie oznamuje, že sa uskutoční prijímacie konanie na nenaplnený počet miest pre školský rok 2021/2022 v nasledovných odboroch:

      6317 M obchodná akadémia, počet voľných miest: 4

      6324 M manažment regionálneho cestovného ruchu, počet voľných miest: 4

      Termín prijímacieho konania do II. kola je v utorok, 22. 6. 2021.

      Prihlášky sa posielajú do 16. 6. 2021 prostredníctvom základnej školy.