• 23sep
      • Prehliadka hradu Červený Kameň

V uplynulých dňoch sa žiaci z odboru služby v cestovnom ruchu zúčastnili komentovanej prehliadky hradu Červený Kameň. Tú im urobili ich starší spolužiaci, ktorí počas prvých dvoch septembrových týždňov absolvovali odbornú prax na rôznych pracoviskách. Naši tretiaci tak mali možnosť prezrieť si nielen samotný hrad, ale aj zistiť, čo ich na odbornej praxi koncom 3. ročníka čaká.

• 13sep
      • Adaptačný týždeň - dejiny vinohradníctva a návšteva múzea

V rámci adaptačného týždňa triedy IV.MA a II.NS spolu s učiteľkami M. Jedinákovou a E. Kosákovou navštívili Malokarpatské múzeum a absolvovali prehliadku o Dejinách vinohradníctva pod Malými Karpatami. Interaktívna prehliadka bola pripravená na profesionálnej úrovni a bola veľmi pútavá. Žiaci si mohli niektoré veci aj sami vyskúšať, pozreli si zaujímavý film v priestoroch pivnice, skúšali hádať korenie podľa vône či hobľovať drevo. Naši mladí čašníci a kuchári sa dozvedeli, v čom sa v minulosti podávalo víno a v pivniciach na vlastné oči videli, ako sa spracovávalo a skladovalo. Zážitkovou formou si tak doplnili učivo preberané na odborných predmetoch.

• 12sep
      • Poďakovanie Mgr. Olgyajovej a zmena vo vedení školy

Po desiatich rokoch usilovnej a často vyčerpávajúcej práce vo funkcii zástupkyne riaditeľky školy sa pani Mgr. Dagmar Olgyajová rozhodla ukončiť svoje pôsobenie na našej škole a zavŕšiť tak svoju vyše 40-ročnú prácu v oblasti vzdelávania a výchovy.

Na Strednej odbornej škole podnikania a služieb pôsobila desať rokov. Celý čas pracovala nielen ako zástupkyňa riaditeľky, ale zároveň bola učiteľkou slovenského jazyka a literatúry a dejepisu, ako aj triednou učiteľkou. Pre žiakov bola k dispozícii ako výchovný poradca. Počas jej pôsobenia veľa žiakov úspešne absolvovalo štúdium na našej škole a úspešne zvládla aj ťažké obdobie pandémie, prechod na dištančnú výučbu a následný ešte tažší návrat naspäť do škôl. Za jej úsilie jej patrí veľká vďaka.

Novým zástupcom riaditeľky pre organizačnú zložku Stredná odborná škola podnikania a služieb je pán Ing. Marián Balko. Prajeme mu na jeho novej pozícii veľa úspechov.

• 11sep
    • 10sep
    • 09sep
    • 06sep
    • 05sep
      • Nový školský poriadok a ospravedlňovanie chýbania

Milí rodičia a žiaci,

s účinnosťou od 1. 9. 2024 je v platnosti nový Školský poriadok, ktorý okrem iného upravuje práva a povinnosti žiakov, ospravedlňovanie hodín, uvoľňovanie z vyučovania, výchovné opatrenia, klasifikačný poriadok a ďalšie dôležité pravidlá.

Špeciálne vás upozorňujeme na nové pravidlá pri ospravedlňovaní neprítomností žiakov. Vo výnimočných a osobitne odôvodnených prípadoch škola môže vyžadovať lekárske potvrdenie o chorobe alebo iný doklad potvrdzujúci odôvodnenosť neprítomnosti, najmä pri opakovanej neprítomnosti.

Zároveň vás upozorňujeme, že podľa Zákona o výchove a vzdelávaní "za dôvod ospravedlniteľnej neprítomnosti dieťaťa alebo žiaka sa uznáva najmä choroba, prípadne lekárom nariadený zákaz dochádzky do školy, mimoriadne nepriaznivé poveternostné podmienky alebo náhle prerušenie premávky hromadných dopravných prostriedkov, mimoriadne udalosti v rodine alebo účasť dieťaťa alebo žiaka na súťažiach."

Rodinnými dôvodmi pri ospravedlňovaní neprítomnosti sú mimoriadne udalosti v rodine (napr. účasť na pohrebe blízkej osoby a pod.).

Na stiahnutie: Školský poriadok platný od 1. 9. 2024

• 04sep
      • Adaptačný týždeň

Školský rok sa síce začal, ale naši žiaci do lavíc nezasadli. Pripravili sme pre nich viaceré aktivity, ktoré im pomôžu lepšie sa pripraviť na školský režim, vyrozprávať sa z letných zážitkov a naučiť sa niečo nové.

Počas prvého dňa si pre nich skúsení tréneri z Človek 2.0 pripravili rôzne cviky s vlastnou váhou zamerané na rozvoj sily a sfunkčnenie vlastného tela. Ďalšie pohybové úlohy ich čakali v športovej hale, kde neskôr absolvovali aj aktivitu so školskou psychologičkou.

Horúce septembrové počasie tak strávili druháci a tretiaci spolu mimo školských lavíc. V aktivitách adaptačného týždňa pokračujeme ďalej.

• 03sep
      • Rekonštrukcie a nový nábytok

Školský rok sa rozbieha a prázdniny skončili, no v škole sme aj počas nich pracovali na tom, aby sa žiaci vrátili do učební, v ktorých sa cítia príjemne.

Podarilo sa nám vymaľovať niektoré triedy, zakúpili sme nový školský nábytok do viacerých učební, vymenili výťah, zriadili bezbariérovú toaletu na prízemí a zrealizovali ešte viacero drobných zmien, ktoré nám spríjemnia čas strávený v škole.

Prajeme vám úspešný školský rok.