• 15okt
    • 14okt
      • Deň otvorených dverí 2024

Posledný novembrový utorok bude na našej škole patriť Dňu otvorených dverí, počas ktorého privítame záujemcov o štúdium, ktorí sa budú môcť zúčastniť otvorených hodín, prezrieť si priestory školy a dozvedieť sa viac informácií o prípravnom kurze na prijímacie skúšky.

DOD je určený pre uchádzačov o štúdium na oboch organizačných zložkách, t. j. Obchodnej akadémii aj SOŠ podnikania a služieb.

Tešíme sa na všetkých deviatakov a ich rodičov už 26. 11. 2024. Viac informácií zverejníme už čoskoro.

• 11okt
      • Ekotopfilm

Aj v tomto školskom roku sme sa s prvákmi a druhákmi zúčastnili festivalu dokumentárnych filmov Ekotopfilm – Envirofilm. Ekotopfilm je najstarší environmentálny festival na svete. Bol založený v roku 1973 a vytvoril jedinečnú celoslovenskú platformu venujúcu sa téme trvalo udržateľného rozvoja. Filmy aj so sprievodným programom (diskusiou, záverečným kvízom) sme si pozreli v Dome kultúry v Pezinku dňa 7. októbra 2024.

• 07okt
      • Webinár - Tomáš Baťa

V uplynulých dňoch absolvovali naši tretiaci webinár o inšpiratívnych odkazoch Tomáša Baťu. Počes neho sa dozvedeli, prečo považoval Baťa firemnú kultúru za takú dôležitú, ako ju postupne budoval, na akých pilieroch stála, ale aj to, prečo nevyhovovala každému.

• 04okt
      • Oceňovanie DofE

Dňa 2. 10. 2024 sme sa zúčastnili slávnostnej ceremónie DofE, na ktorej si naši tohtoroční úspešní dofáci prevzali certifikát o ukončení bronzovej úrovne.

Medzinárodný projekt DofE je zameraný na rozvoj mladých ľudí od 14 - 24 rokov, ktorí plnia svoje vlastné ciele v oblasti talent, šport a dobrovoľníctvo a absolvujú cvičnú a kvalifikačnú expedíciu v prírode.

Absolventi bronzovej úrovne sú: Kristína Moravčíková (2.B), Šimon Brtáň (2.A) - ambasádor DofE na škole, Karolína Gašparovičová (2.A), Alexandra Kupková (2.A), Xénia Morovičová (2.A), Sofia Koleková a Simona Ondrejková (3.B).

Všetkým oceneným srdčene blahoželáme.

• 02okt
      • Župný športový deň

Naša škola sa aj tento rok zúčastnila Župného športového dňa, ktorý každoročne organizuje Bratislavský samosprávny kraj. Tentokrát sa konal už 5. ročník a žiaci súťažili v Športovom areáli Mladá Garda na Račianskej ulici v Bratislave. Cieľom podujatia je motivovať mladých ľudí k pohybu, športu a vytváraniu nových priateľstiev medzi žiakmi rôznych škôl.

Naši žiaci súťažili vo viacerých disciplínach, napr. futbal, basketbal, štafeta 4x 100 m či beh na 100 metrov. Mali tak možnosť zmerať si svoje sily s rovesníkmi z iných škôl v rámci kraja. Ďakujeme všetkým za reprezentáciu školy.

• 01okt
    • 30sep
      • Európsky deň jazykov 2024

Dňa 26. septembra 2024 sme oslávili Európsky deň jazykov aj my na našej škole. Jeho cieľom je podnietiť 700 miliónov Európanov zo 46 členských štátov Rady Európy k tomu, aby si uvedomovali, že znalosť jazyka je spojená s kultúrnou rozmanitosťou. Jazyk je nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho porozumenia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu.

Druháci a tretiaci si na hodine angličtiny formou Kahoot kvízu overili svoje vedomosti z rôznych zaujímavostí o svetových jazykoch.

• 27sep
    • 23sep
      • Prehliadka hradu Červený Kameň

V uplynulých dňoch sa žiaci z odboru služby v cestovnom ruchu zúčastnili komentovanej prehliadky hradu Červený Kameň. Tú im urobili ich starší spolužiaci, ktorí počas prvých dvoch septembrových týždňov absolvovali odbornú prax na rôznych pracoviskách. Naši tretiaci tak mali možnosť prezrieť si nielen samotný hrad, ale aj zistiť, čo ich na odbornej praxi koncom 3. ročníka čaká.